5 Ücretsiz Anahtar Kelime Araştırma Aracı

SEO çalışmaları yaklaşık 250 farklı faktörden oluşur.Bu föktörler arasında sayda içi SEO, sayfa dışı SEO, teknik SEO, anahtar kelime araştırması gibi başlıklar vardır.

Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılmalı?

Anahtar kelimesi araştırması çalışmaları genellikle 3. parti araçlar ile yapılır.Bir çok firmanın analiz ve geliştirme araçları bulunmaktadır.

1. Ahrefs

Ahrefs

Ahrefs, sadece anahtar kelime araştırması yapmıyor, SEO çalışmalarında kimilerine göre 1. sırada bulunan bu araç kendi algoritması ile çok başarılı işler çıkartıyor..Anahtar kelime araştırmasında oldukça başarılıdır fakat 7 gün ücretsiz olarak kullanılabililiyor.

2. Google Ads Keyword Planner

Google Ads Keyword Planner

Google tarafından Google Ads‘in içinde bulunan bu anahtar kelime araştırma aracı rekabet düzeyini, arama hacmini, alakalı anahtar kelimeleri ve reklam ücretlerini gösteriyor.Genellikle reklam çalışmlarından önce kullanılan bu araç SEO çalışmaları sırasında da kullanılıyor.

3. Ubersuggest

Ubbersuggest anahtar kelime aracı

Neil Patel tarafından yapılan Ubersuggest google’ın anahtar kelimelerini dikkate alarak analiz sunuyor.Aynı zamanda bir çok farklı görev ile birlikte kullanılabiliyor.

4. Google Trends

Google Trends

Google Trends, anahtar kelimelerin zamanla nasıl değiştiğini sunan bir analiz aracıdır.Anahtar kelimenize Google Trends’e girdiğinizde son 12 ay içindeki değişimi görebilirsiniz.

5.Google Otomatik Tamamlama

google

Evet bu bir araç değil fakat en sağlıklı anahtar kelime araştırması yapabileceğiniz yerlerden biri.Biraz analiz yaparak aratılan kelimelerin istatistiğini anlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir